معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > سفر جناب آقای دکتر ظریف به رم و شرکت در نشست گفتگو های مدیترانه ای


  چاپ        ارسال به دوست

سفر جناب آقای دکتر ظریف به رم و شرکت در نشست گفتگو های مدیترانه ای

سفر جناب آقای دکتر ظریف به رم و شرکت در نشست گفتگو های مدیترانه ای

وزیر خارجه ایتالیا: اروپا نگاه کاملا مثبتی به برجام دارد

رم - ایرنا - 'انجلینو الفانو' وزیر خارجه ایتالیا عصر پنجشنبه در دیدار با 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران در رم، نگاه کاملا مثبت اروپا به برجام را مورد تاکید کرد.

http://img8.irna.ir/1396/13960909/82748336/n82748336-72024294.jpg

به گزارش خبرنگار ایرنا از رم، وزیر امور خارجه ایتالیا در دیدار با ظریف در حاشیه سومین نشست گفت وگوهای مدیترانه در رم ، ضمن تاکید بر اجرای کامل برجام گفت: اتحادیه اروپا نگاه کاملا مثبتی به برجام دارد. 
طرفین در این دیدار درخصوص موضوعات منطقه ای تبادل نظر کرده و ضمن بررسی روابط دو جانبه بر افزایش همکاری های اقتصادی و فرهنگی تاکید کردند. آلفانو همچنین ضمن تسلیت مجدد به مناسبت وقوع زلزله با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد. 
طرفین ضمن ابراز رضایت از مناسبات سیاسی بر افزایش تعاملات در ابعاد دوجانبه و همکاری های بیشتر در سازمان های بین المللی تاکید کردند. 
ظریف که صبح امروز پنجشنبه به دعوت همتای ایتالیایی برای شرکت در سومین نشست گفت وگوی مدیترانه به رم سفر کرده است، پس از شرکت در موسسه امور بین الملل ایتالیا ، با 'فدریکا موگرینی' نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا پشت درهای بسته دیدار و درباره مسایل منطقه ای از جمله لبنان و سوریه صحبت کرد. ظریف همچنین توضیحاتی را درخصوص اجلاس سوچی به موگرینی داد و طرفین بر اجرای کامل برجام تاکید کردند. 
ظریف در این سفر در نشست سه روزه موسوم به  گفتگوهای مدیترانه ای (مد) که از روز پنجشنبه توسط وزارت خارجه ایتالیا و موسسه مطالعات سیاسی بین المللی(ISPI) در محل هتل بزرگ 'پارکو دی پرینچیپی' برگزار می شود، شرکت کرد. 
در این رویداد بین المللی شمار زیادی از نمایندگان دولتی ایتالیایی و خارجی از جمله روسای جمهوری، نخست وزیران، وزرا و سرمایه گذاران و کارآفرینان، سازمان ها و نهادهای بین المللی و کارشناسان از 56 کشور جهان از جمله ایران حضور دارند. 
این نشست به مدت سه روز در 25 نشست و حول چهار محور 'سعادت مشترک'، 'امنیت مشترک'، 'مهاجرت ' و 'رسانه ها، فرهنگ و جامعه' برگزار می شود. 
توازن های جدید منطقه، امنیت مشترک، مبارزه با تروریسم پس از آزادی رقه و موصول ، استراتژهای جدید برای اداره جریان مهاجرت ها، انرژی و تجارت بین المللی در منطقه از جمله موضوعات مهم این نشست بین المللی است. 
در این نشست تمرکزی ویژه به برخی از کشورهای کلیدی منطقه مانند ایران، عربستان سعودی، قطر، مصر، عراق و لیبی و همچنین به دیدگاه قدرت های بزرگ مانند روسیه، آمریکا، چین و هند از منطقه خواهد شد. 
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز (پنجشنبه) به منظور شرکت و سخنرانی در سومین کنفرانس بین المللی «گفت و گوهای مدیترانه ای» عازم ایتالیا (رم) شد. 
محمدجواد ظریف بنا بر دعوت رسمی 'آنجلینو آلفانو' وزیر امور خارجه ایتالیا، در این کنفرانس شرکت کرده و یکی از سخنرانان اصلی خواهد بود.

 


١٩:٠٦ - 1396/09/13    /    شماره : ٤٨٩٤٢٤    /    تعداد نمایش : ٨٥١خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر