معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > کنسرت مشترک ارکسترهای سمفونیک تهران و راونا در ایران و ایتالیا


  چاپ        ارسال به دوست

کنسرت مشترک ارکسترهای سمفونیک تهران و راونا در ایران و ایتالیا

کنسرت مشترک ارکسترهای سمفونیک تهران و راونا در ایران و ایتالیا

  بسمه تعالی

15 تیر ماه 1396

 

کنسرت مشترک ارکسترهای سمفونیک تهران و راونا در ایران و ایتالیا

رم - ایرنا - ارکسترهای سمفونیک شهرهای تهران و راونا در شمال ایتالیا، با همکاری بنیاد رودکی و راونا ، کنسرت مشترکی را در ایران و سپس در ایتالیا برگزار می کنند.

اکبر قولی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رم در این باره گفت: با مشارکت و پیگیری‌ های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در جریان برگزاری بیستمین دوره جشنواره راونا با شعار راه‌های دوستی، ارکستر شهر راونا متشکل از 160 نوازنده ایتالیایی به رهبری ریکاردو موتی موسیقیدان شهیر ایتالیایی، روز 15 تیرماه 96 کنسرتی را در محل تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد و در پی آن ارکستر سمفونیک تهران با حضور 106 نوازنده در تاریخ 17 تیرماه در شهر راونا در شمال ایتالیا، کنسرت مشترک دیگری به رهبری ریکاردو موتی برگزار خواهد شد.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در رم افزود: این رخداد ملی که یکی از بزرگترین رویداد‌های فرهنگی در مناسبات فرهنگی دو دهه اخیر ایران و ایتالیا در این کمیت گسترده و کیفیت فاخر محسوب می شود، با حمایت های وزارتخانه های امور خارجه و فرهنگ دو کشور محقق شده و انتظار می‌ رود، مقامات فرهنگی و سیاسی دو کشور در آن حضور یابند.
یادآوری می شود، خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) نیز با توجه به اهمیت این رویداد فرهنگی با انتشار گزارشی تفصیلی نوشت: بنیاد جشنواره راونا بیست و هشتمین دوره خود را در ایران که نزدیکی مناسباتش با ایتالیا بر فاصله جغرافیایی غلبه کرده؛ برگزار می کند. 
آنسا در ادامه این گزارش به معرفی استاد ریکاردو موتی رهبر ارکستر راونا پرداخت و نوشت: کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک راونا و تهران با اجرای قطعاتی از جوزپّه وردی موسیقیدان شهیر ایتالیایی، در روزهای 6 و 8 جولای(15 و 17 تیرماه 1396) به ترتیب در شهرهای تهران و راونا برگزار می شود. 
آنسا به نقل از موتی افزود: موسیقی بیش از اقتصاد؛ سیاست و زبان های گفتاری؛ بی نیاز از ترجمه و بی واسطه، توان برقراری ارتباط و لمس ریشه های عمیق را دارد؛ این همان کارکردی است که تجربه کنسرت های راه های دوستی را در قلب دلیل وجودی اش، به پیش می برد.
آنسا با اشاره به اینکه این کنسرت مشترک جشن بیستمین سالگرد مجموعه کنسرت های راه های دوستی است که در قالب 28 امین جشنواره بین المللی موسیقی راونا برگزار می شود، تأکید کرد که محل برگزاری این کنسرت از میان کشورهایی انتخاب می شود که به لحاظ نقش در تاریخ فرهنگ و تمدن، جایگاهی نمادین دارند. در پایان این گزارش آمده است : این اجراء مشترک محصول همکاری بنیاد جشنواره موسیقی راونّا و بنیاد موسیقی رودکی معرفی شده که با همکاری وزارتخانه های امور خارجه و فرهنگ دو کشور و هماهنگی و پیگیری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا برگزار می شود و تلویزیون دولتی ایتالیا (رای) پوشش تصویری آن را بر عهده دارد. 
اجراء کنسرت راونا به طور مستقیم از شبکه 3 رادیو رای و تصاویر آن از شبکه 1 تلویزیون رای پخش می شود. 
خبر این رخداد به طور گسترده در تارنمای وزارت امور خارجه ایتالیا؛ بنیاد جشنواره راونا؛ رادیو و تلویزیون دولتی ایتالیا(رای)؛ و دهها پایگاه خبری و نشریه ایتالیایی؛ انگلیسی و فارسی زبان نیز انعکاس یافته است. 

 

بخش دیپلماسی رسانه ای و عمومی

سفارت جمهوری اسلامی ایران- رم

 

 


١٤:٠٢ - 1396/04/15    /    شماره : ٤٦٤٥٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٥خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر